İşletme Sahipleri İçin Zaman Yönetimi

Hepimiz zaman konusunda bilinçliyiz. Ancak işletme sahiplerinde bu tamamen farklı bir konudur. Kendi kendilerinin patronları oldukları için istedikleri saatte işe koyulurlar. Ancak bu, onları zaman yönetimini unutmaktan alıkoymaz. Bir işi müreffeh ve başarılı tutmak için zamanı yönetmek çok önemlidir. Aşağıda, işletme sahiplerinin her şeyi halletmek ve hafta sonları için kendilerine biraz zaman ayırmak için zamanlarını yönetmeleri ve en üst düzeye çıkarmaları için birkaç yol bulunmaktadır.

  • 80/20 kuralını aklınızda tutun.

Bu kural, karın yüzde 80’inin işletmenizin sahip olduğu hizmet ve ürünlerin yüzde 20’sinden alındığını belirtir. Hangi hizmet ve ürünlerin kârınızın yüzde 20’sine uyduğunu araştırmak için biraz zaman ayırın ve çabanızın ve zamanınızın çoğunu bunlara odaklayın.

  • Zamanı geldiğinde “hayır” deyin.

Sizi oyalayabilecek şeyleri yapmayarak zamanınızı nasıl yöneteceğinizi öğrenmelisiniz. Her zaman önce bitirmeniz gereken şeylere öncelik verin. Kişisel zamanınıza saygı gösterin ve sınırlar koyun. Her işe siz koşacak değilsiniz.

  • Son teslim tarihlerini belirleyin.

Bu sizin ve çalışanlarınızın yararınadır. Son tarihler belirlemek insanlara baskı yapabilir, ancak bu görevin yapılacağı anlamına gelir. Tabii ki, teslim tarihleri ​​için gerçekçi bir zaman belirlemelisiniz. Görev basitse, kısa tutun. Biraz zorlayıcıysa, daha uzun bir zaman çerçevesi verin.

  • Arada bir kendinize mola verin.

Erteleme aslında olumlu bir etkiye sahiptir. Zihninize ve vücudunuza dinlenmek ve tazelenmek için bir değişiklik verir. Yorgunsanız ve dinlenmeniz gerekiyorsa, durun. Sonunda daha fazlasını başardığınızı göreceksiniz çünkü gün boyunca tazeleniyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir